Strona główna » 

Czytniki

» » PocketBook Basic Touch vs. Kindle Touch 7

PocketBook Basic Touch vs. Kindle Touch 7

Niska cena i jakość- czyli zestawienie czytników dwóch dużych producentów, które pomorze wam zdecydować, który z nich wybrać.

 

Wymiary

 Według  tego co podają oficjalne strony producentów różnica wielkości obu urządzeń to jedynie kilka milimetrów, a mianowicie Kindle jest nieco szerszy od Pocketbooka. W praktyce z kolei oba czytniki sprawiają wrażenie jednakowych wymiarów.

Ekran/Odcienie szarości

W obu czytnikach został zastosowany wyświetlacz w technologii E Ink Pearl obsługujący 16 odcieni szarości, w rozdzielczości 800x600 pikseli. Nie jest to co prawda najlepsze z możliwych rozwiązań (E Ink Pearl został zaprezentowany światu w 2013r.), jednak zastosowanie go przyczynia się do niewygórowanej ceny czytników.

Podświetlenie/Waga

Można powiedzieć, że Pocketbook Basic Touch i Kindle7 należą do tego samego gatunku sprzętu, posiadają podstawowe funkcje i  wygodny dotykowy interfejs, jednak pozbawione są dodatkowego podświetlenia ekranu. Ich waga, z kolei, wynosi równo 191g., dzięki czemu są one wyjątkowo smukłe i lekkie.

Klawisze funkcyjne

Ntym poletku lepiej sprawuje się Pocketbook, który został wyposażony w klawisze funkcyjne podobne do tych w czytniku z serii Touch Lux. W przypadku czytnika z dotykowym ekranem brak przycisków manualnych nie jest to wielkim utrudnieniem, a daje możliwość powrotu do tradycyjnych rozwiązań.

Żywotność baterii

Pomimo tego co zawarte w opisach obu producentów żywotność baterii czytników wypada bardzo podobnie. Warto zauważyć, że bateria czytnika Pocketbook wynosi 1300mAh,  Amazon natomiast nie podaje dokładnych wymiarów  baterii swojego produktu.

Pamięć wbudowana

4GB pamięci brzmią skromnie, a umożliwiają przechowywanie na czytniku nawet tysięcy tytułów. Należy jednak wspomnieć, że niewielka część pamięci zajęta jest zwykle przez pliki systemowe, w ostatecznym rozliczeniu daje nam około 3GB do wykorzystania.

Możliwość rozszerzenia pamięci

Pocketbook, w przeciwieństwie do czytnika Kindle, ma wbudowane gniazdo SD, co daje nam możliwość rozszerzenia pamięci do 32GB, a więc przechowywania nieograniczonej ilości ebooków. Ponadto stwarza to ułatwienie dla wgrywania nowych książek i dzielenia się nimi, bez konieczności łączenia się z komputerem. PB 624 podobnie jak inne modele tej serii pozwala na kopiowanie plików bezpośrednio z i na kartą microSD.

Obsługiwane formaty plików

Urządzenia Kindle znane są ze swojej problematyczności w radzeniu sobie z różnymi formatami plików. Czytnik Pocketbooka, z kolei, otwiera więcej popularnych formatów, które dla Kindle mogą być nieczytelne.

Możliwość kopiowania folderów z komputera

Dość przydatną właściwością Pocketbooka jest umiejętność widzenia folderów i podfolderów utworzonych przez nas wcześniej, na komputerze. Umożliwia nam to segregację plików już na innym urządzeniu, jednocześnie oszczędzając nasz czas. Kindle nie posiada tej funkcji.

Gwarancja

Podstawowa gwarancja, jaką otrzymujemy przy zakupie Kindle 7, to rok czasu, z możliwością dokupienia dodatkowego czasu gwarancyjnego. Pocketbook z kolei proponuje nam gwarancje dwuletnią.

Cena

Pocketbook Basic Touch, w zależności od sklepu, dostępny jest za niewiele więcej niż 300zł. Kindle 7 kupimy za podobne pieniądze, bo 299zł, jednak w tej wersji w takcie użytkowania wyświetlają się nam reklamy. Dla bardziej wymagających użytkowników Kindle dostępny jest w wersji bez reklam za 399zł.

Komentarze


Zaloguj się aby dodać komentarz