Strona główna » 

Czytniki

» » Czytnik ebook – czy warto go mieć?

Czytnik ebook – czy warto go mieć?

Po co czytać książki elektroniczne kiedy można zostać przy tradycyjnych, drukowanych? Przede wszystkim dla wygody. O korzyściach płynących z korzystania z czytników elektronicznych publikacji przeczytacie w poniższym artykule.

Wieloletnim miłośnikom książek może być ciężko przestawić się na książki elektroniczne. Jeśli chodzi o czytniki ebooków opinie bywają skrajne. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że mają one wiele zalet – ostatecznie tworzone są po to, by poprawić komfort czytania.

Najważniejszą cechą czytników ebooków jest mobilność. Oferują nam one wygodne czytanie w podróży i w komunikacji miejskiej. Są też udogodnieniem dla osób starszych, ze względu na wiele możliwości personalizacji i dopasowania tekstu do potrzeb czytelnika. Stąd też czytnik może okazać się dobrym pomysłem na trafiony prezent dla seniora.

Ponadto najnowsze modele czytników umożliwiają nam dostęp do całodobowych księgarni, za pośrednictwem kilku kliknięć. Możemy pobierać ebooki online, a także, za pośrednictwem przeglądarki internetowej, wyszukiwać darmowe ebooki.

Korzystanie ze czytnika książek elektronicznych jest dużo wygodniejsze, niż czytanie ebooków na tablecie czy smartfonie. Stanowią o tym takie właściwości jak: nieodbijający  światła ekran z e-papieru, co umożliwia wygodne czytanie w świetle słonecznym, wyjątkowo pojemna bateria, której jedno ładowanie wystarcza na ok. trzy tygodnie, niewielkie rozmiary urządzenia, ekran dotykowy i osobne klawisze do zmiany stron, specjalnie dopasowane podświetlenie przyjazne dla oczu.

Podobnie, jak w przypadku innych mobilnych urządzeń elektronicznych możemy dobrać również akcesoria do czytników ebooków. Dzięki nim nasz sprzęt nabierze naprawdę osobistego charakteru. Co jednak najważniejsze, pod ładnym etui i estetyczną obudową kryje się urządzenie oferujące nam nowy wymiar czytania.

Może warto więc już teraz zaplanować książki które warto przeczytać na czytniku ebooków?

Komentarze


Zaloguj się aby dodać komentarz