Strona główna » 

Czytniki

» » Wi-Fi w czytniku na 5 sposobów

Wi-Fi w czytniku na 5 sposobów

Jak możemy wykorzystać łącze internetowe w trakcie podróży? Skąd wziąć Internet, kiedy jesteśmy poza zasięgiem domowego wi-fi? Jak aplikacje internetowe na czytniku ebooków mogą nam ułatwić życie?

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, prawdopodobnie nie odkryłeś jeszcze możliwości aplikacji internetowych, które oferuje Twój czytnik ebook. Bez obaw, wbrew pozorom wielu użytkowników tych urządzeń nie zna ich potencjału. Przyczyny braku zainteresowania tymi funkcjami są różne: nieświadomość ich użyteczności, obawa przed tym, że nie będzie się umiało z nich korzystać, względnie skomplikowany proces rejestracji, czy stary mit mówiący o tym, że wszystko co internetowe to drogie i płatne.

Spokojnie! W dzisiejszych czasach większość aplikacji jest darmowa, ewentualna rejestracja zamyka się w kilku kliknięciach, a samo pozyskiwanie Internetu, za sprawą wi-fi nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

 

Bezprzewodowe przesyłanie

Przed erą wi-fi na czytnikach ebooków, zakupioną w księgarni online książkę trzeba było zapisać na komputerze, za pomocą kabla USB podłączyć do niego czytnik, odnaleźć docelowy katalog i dopiero skopiować plik do urządzenia. Po odłączeniu czytnika mogliśmy wreszcie przystąpić do czytania. Aplikacje typu Send-To-PocketBook skracają drogę tą drogę do dwóch czynności (przy zakupie „ebook download” oraz przy wybraniu odpowiedniego folderu w czytniku, w którym zapisała się nasza książka). Dzięki nim kupiony przez Ciebie plik powędruje bezpośrednio na Twojego PocketBooka. Dlaczego to tak wygodne? Otóż, kiedy jesteś w podróży nie zawsze możesz mieć przy sobie komputer, czy kabel usb. A ebooka możesz ściągnąć z poziomu smartfona lub ewentualnie nawet bezpośrednio – przeglądarki internetowej w czytniku. 

 

Ebooki w chmurze

Jeśli chodzi o ilość pamięci wbudowanej na czytnikach ebooków opinie bywają podzielone. Dla jednych jest to aż nadto, inni chcieliby mieć przy sobie publikacje z całego świata. Jeśli więc nasza biblioteka ebooków jest wyjątkowo obszerna, a akurat nie mamy karty pamięci, swoje ebooki możemy trzymać w internetowej chmurze. Na czym polega jej działanie? Wgrywając pliki na serwer aplikacji Dropbox możemy mieć do nich dostęp w każdym miejscu i czasie (pod warunkiem, że jesteśmy w zasięgu wi-fi), na każdym zsynchronizowanym urządzeniu (nie tylko czytniku, ale również komputerze, tablecie, czy smartfonie).  Aplikacje typu dropbox umożliwiają więc nie tylko przechowywanie ebooków, bez potrzeby zapisywania ich w pamięci czytnika, ale również szybkie przesyłanie ich bezprzewodowo między urządzeniami. 

 

Wyraź swoją opinię!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że po przeczytaniu wyjątkowo ciekawej lektury nie miałeś z kim o niej porozmawiać? Twoi bliscy nie byli zainteresowani, bo nie przeczytali tej książki? Dzięki aplikacji ReadRate dostępnej na czytnikach ebooków PocketBook ze swoją opinią trafisz prosto do osób, które są zainteresowane tym, co masz do powiedzenia na temat książki. ReadRate jest czymś w rodzaju portalu społecznościowego dla czytelników. Użytkownicy mogą się wymieniać opiniami, chwalić znajomym tym, co ostatnio przeczytali i zamieszczać komentarze na temat wybranych publikacji.

 

Informacje w zasięgu ręki

Szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie odnośnie czytanej publikacji lub znaczenia danego słowa lub wyrażenia, a nagle okazuje się, że Twój dotąd niezawodny wbudowany słownik w czytniku akurat teraz okazuje się bezradny? Czytnik posiadający przeglądarkę internetową ułatwi Ci sprawę. Wyrażenie, które sprawia Ci kłopot, czy słowo, którego znaczenia nie znasz – szybko sprawdzisz za pomocą przeglądarki. Takie rozwiązanie sprawdzi się również kiedy akurat jesteś daleko od domu i nie masz dostępu do tradycyjnego słownika, a wokół brak osób, które możesz o to zapytać.

 

Internet masz przy sobie

Jedziesz pociągiem lub autobusem i nagle okazuje się, że przewoźnik nie udostępnia hotspota wi-fi? Cóż, nawet w dzisiejszych czasach takie sytuacje nie są rzadkością – nawet jeżeli w pojeździe znajduje się oznaczenie wi-fi, może się zdarzyć, że akurat nie będzie działało lub słaby sygnał nie będzie odbierany przez Twoje urządzenie. W takiej sytuacji uratuje Cię chociażby smartfon. Nowoczesne modele telefonów komórkowych mają wbudowaną funkcję udostępniania łącza internetowego innym urządzeniom. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach. Jeśli jednak Twój telefon nie posiada takiej funkcji, możesz ją pobrać za darmo ze sklepu z aplikacjami.

 

 

Komentarze


Zaloguj się aby dodać komentarz